Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου

Τρίτη 18 Ιανουαρίου 2011

Νίκη και προχωράμε!

Την δέκατη νίκη της πέτυχε χτες το βράδυ η Νίκη Αμαρουσίου με αντίπαλο το Μαρκόπουλο, με σκορ 64-56! Όπως δείχνει και το τελικό αποτέλεσμα, ήταν ένα κλειστό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να δίνουν μεγαλύτερο βάρος στην άμυνα! Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας που προηγήθηκε με 7-0. Τα νεκρά διαστήματα όμως που παρουσίασε ξανά ή ομάδα μας επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να κάνουν το παιχνίδι τους και να προηγηθούν στο τέλος του δεκαλέπτου με σκορ 19-20. Στον ίδιο ρυθμό και με πολύ αστοχία κύλησε το δεύτερο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα ημιχρόνου 33-32. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση κατάφερε να εξασφαλίσει μια μικρή διαφορά της τάξης των 6 πόντων και σκορ 52-46. Στο τέταρτο δεκάλεπτο απλά διατηρήθηκε και αυξήθηκε αυτή η διαφορά με την ομάδα να βγάζει πολύ καλές άμυνες και να δέχεται μόλις 8 πόντους σε εννέα λεπτά, κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και να βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας πίσω από τον πρωτοπόρο Αετό και τον δεύτερο ΔΑΣΑΛ. Πολύ καλός για την ομάδα μας ο Γιαννάκης (15π., 2τρ., 3κλ.), ενω τον ακολούθησε και ο Ευαγγελίτσης (16π., 9reb.). Επόμενος αντίπαλος την ερχόμενη Δευτέρα 24/1 ο

Παπάγου.

Οι αθλητές αφιέρωσαν την νίκη στο Πρόεδρο της ομάδας Αντώνη Τσέκενη σαν "δώρο" για την ονομαστική του Εορτή!

Δεκάλεπτα: 19-20, 33-32, 52-46, 64-56.
Νίκη Αμαρουσίου (Χατζής-Ραχωβίτσας): Αντωνόπουλος 5(1), Μπίτσικας 9(1), Γιαννάκης 15(2), Κοκαλιάς 3, Κοντογιάννης 3(1), Γιαουρτόγλου 9, Τάσιος 4, Ευαγγελίτσης 16, Γιατράκος Α.